Skrzynia biegów c360

Zbliża się zima, a co za tym idzie nadchodzi czas, gdzie nasze sześćdziesiątki zaparkujemy wygodnie w garażu, gdzie będą czekać na przyjście wiosny. Zima jest to odpowiedni czas na remont ciągnika, ponieważ mamy wystarczająco dużo czasu, aby posprawdzać wszystkie zespoły i podzespoły w ciągniku, dzięki czemu przygotujemy go odpowiednio do nowego sezonu.


Najczęstsze awarie skrzyni biegów

Skrzynia biegów w ursusie c360, cieszy się solidnym wykonaniem i z pewnością konstruktorzy poprawili swój błąd, który popełnili przy produkcji ursusa c-4011, ponieważ ten ciągnik nie cieszył się dobrą opinią, poprzez słabe wykonanie skrzyni biegów, w której bardzo często pękała obudowa. Jednak w sześćdziesiątkach ten błąd został naprawiony a awarie, które spotykały kierowców tych ciągników to wyskakujące biegi, które spowodowane były wytarciem się wodzików. Zobacz > Nowe skrzynie biegów. Bardzo często zdarzało się tak, że podczas zbyt szybkiej zmiany biegów dochodziło do uszkodzeń kół zębatych. Wielu początkujących kierowców, miało problemy ze zmianą biegów, dlatego często skrzynia ulegała zakleszczeniu, czyli drążek zmieniający biegi wchodził pomiędzy dwa wodziki, skutkowało to unieruchomieniem ciągnika.


Ile biegów ma ursus c-360
Skrzynia biegów w ursusie c-360 podzielona jest na dwa rodzaje, a mianowicie posiadamy tam biegi terenowe od 1 do 3, a także szosowe od 4 do 5 oraz bieg wsteczny. Biegi terenowe są spowolnione, dlatego otrzymujemy większy moment i świetnie sprawdzają się podczas prac polowych.
Skrzynie biegów w ciągniku ursus c-360 jest bardzo prosta w obsłudze, ponieważ do dobrego jej eksploatowania wystarczy sprawdzanie oraz wymiana oleju, która zajmuje kilka minut, a jej naprawę wykonuje się raz na 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *